Periodontologinis gydymas

Periodontitas – tai dantį supančių audinių liga, kuri atsiranda dėl bakterinio apnašo kaupimosi tarp dantų ir pasireiškia pūlingomis dantenomis, danties šaknų paviršiaus apsinuoginimu bei dantų paslankumu. Gydymo metu periodontologas pašalina jau susiformavusias periodonto kišenes chirurginiu būdu, koreguoja sukandimą bei moko pacientą burnos higienos procedūrų. Negydomas periodontitas sukelia alveolinio kaulo tirpimą ir visišką dantų praradimą.

Periodontito atsiradimas pirmiausiai yra siejamas su specifiniais mikroorganizmais ir jų veiklos produktais. Taip pat svarbūs visi faktoriai, kurie sudaro sąlygas kauptis mikrobiniam apnašui: dantų akmenys, netikslūs protezai ir plombos, susigrūdę dantys. Kai kurių periodontito formų išsivystymui didelę reikšmę turi sisteminės ligos, mitybos sutrikimai, vitaminų stoka, genetiniai ir hormoniniai sutrikimai. Jų poveikyje sutrinka normali organizmo reakcija į bakterijas.

Profesionaliosios higienos paskirtis – minkštųjų ir kietųjų dantų apnašų šalinimas specialiais instrumentais. Šios procedūros metu nulyginami ir nupoliruojami dantų šaknų paviršiai, poliruojamos nekokybiškos plombos, atliekamos gydomųjų tirpalų aplikacijos, pacientai mokomi taisyklingos burnos higienos, jiems parenkamos reikalingos burnos higienos priemonės ir metodai. Profesionaliąją burnos higieną atlieka burnos higienistas arba gydytojas periodontologas. Procedūrų atlikimo dažnumas priklauso nuo paciento asmens higienos kokybės, akmenų kaupimosi intensyvumo. Taisyklingai ir kruopščiai dantis prižiūrintis asmuo profesionaliąją burnos higieną turėtų atlikti vieną arba du kartus per metus. Sergančiajam periodonto ligomis profesionali burnos higiena turėtų būti atliekama kas 4 mėnesius.

Dantys pasidaro stipriai paslankūs ir gali iškristi patys arba juos būtina išrauti gydymo eigoje.

Parodontozė yra beskausmė liga, todėl pacientai dažnai kreipiasi į gydytojus odontologus, kai liga jau būna smarkiai progresavusi. Tuomet gydymas yra sunkus ir ilgas. Dėl to labai didelis dėmesys turi būti skiriamas profilaktikai Šią ligą galima kontroliuoti esant tinkamai burnos higienai bei nuolat lankantis pas specialistą.