Ortodontinis gydymas

Keliasdešimt metų atgal ortodontinis gydymas buvo taikomas tik paaugliams ir jaunesniems vaikams, kurie turėjo problemų su sąkandžiu. Šiuo metu maždaug 30% visų ortodontinių pacientų sudaro suaugę žmonės. Tačiau reikia atsižvelgti į tai kad kuo ankščiau pradedamas ortodontinis gydymas, tuo jis efektyvesnis. Daugelis ortodontų asociacijų kaip optimaliausią amžių kada turi būti pradedamas ortodontinis gydymas nurodo 7 metus.

Kadangi blogas sąkandis kelia valgymo ir kalbėjimo sunkumų jau seniai tai tapo svarbiu klausimu. Esant blogam sąkandžiui susiformuoja netaisyklinga šypsena, netaisyklingas žandikaulių santykis ir veido profilis. Atsižvelgiant į tai ortodontija priskiriama estetiniam gydymui.

Nesvarbu kokio amžiaus jūs esate, ortodontai gali pagražinti jūsų šypseną, padidinti kramtymo efektyvumą ir sukurti nepriekaištingą šypseną. Šiandieninėje ortodontijoje dantų padėtis yra keičiama pastumiant šaknį, taip sukuriama geresnė atrama danties vainikui. Taigi taip gaunamas geresnis estetinis vaizdas, komfortas ir trumpesnis gydymo laikas.

Šiuolaikinis ortodontinis gydymas gali pakeisti ir jūsų veido išvaizdą, keičiant žandikaulių bei lūpų formą, prisijungus prie gydymo veido žandikaulių chirurgams. Taip pat kai dantys yra tiesūs juos lengviau prižiūrėti, atlikti burnos higieną.

Ar jums reikia ortodontinio gydymo dažniausiai nustato jūsų odontologas ir nusiunčia pas specialistą tolimesniam gydymui. Per pirmąjį vizitą pas ortodontą jis ištirs jus ir sudarys gydymo planą. Pirmojo vizito etapai:

  • Burnos ir veido apžiūra
  • Intraoralinės ir veido fotografijos
  • Panoraminės ir cefalometrinės nuotraukos
  • Dantų ir sukandimo atspaudai modelių gamybai

Gavęs visus reikiamus tyrimus ortodontas įvertins jūsų padėtį ir sudarys individualų gydymo planą. Antrojo vizito metu ortodontas supažindins jus su gydymo planu ir preliminariai nustatys gydymo laiką. Ortodontinio gydymo laikas priklauso nuo jūsų amžiaus, reikiamos procedūros ir kaip tiksliai jūs vykdysite gydytojo nurodymus. Pavyzdžiui, jaunesniems pacientams gydymas gali būti trumpesnis nes jų kaulai lankstesni nei vyresnių. Tačiau vyresni pacientai dažnai stropiau vykdo gydytojo nurodymus, kas taip pat turi labai didelę įtaką gydymo rezultatams.